Webinar 7 DDC

Tekst alternatywny w mediach społecznościowych

Infografika Zaproszenie na 7 webinar DDC

Krótkie wprowadzenie do tematyki webinaru

Termin: wykład otwarty odbędzie się 15 czerwca 2020r. (poniedziałek) w godzinach od 17:00 do 18:00

Cel: zaznajomienie z typami elementów nietekstowych, które pełnią rolę m.in. grafiki opisującej, dodającej ważne informacje, dodanej jako element dekoracyjny, itp. Ponadto uczestnicy zapoznają się wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych z 4 kwietnia 2019 r. w związku z wymogiem wprowadzania elementów dostępnych nie tylko na stronach internetowych ale również w mediach społecznościowych. 

Dla kogo: każda osoba zainteresowana problematyką poprawnego przygotowania materiałów cyfrowych, stron internetowych oraz elementów multimedialnych zgodnie z zasadą dobrych praktyk.

Tematyka:

  • podstawowe techniki (zalecane przez Konsorcjum W3C) przygotowania elementów nietekstowych (grafiki, wykresy, diagramy, itp.)
  • przybliżenie zastosowania atrybutu alt w kodzie HTML
  • zasady poprawnego dodawania tekstu alternatywnego (długość, styl, język)
  • praktyczne poradniki, blogi i fora związane z dostępnością cyfrową

Logowanie:

Link do logowania do webinaru na komunikatorze ZOOM zostanie udostępniony poniżej w dniu spotkania 15 czerwca 2020r. o godzinie 16:30.  Wejście do pokoju od 16:50.

Prawa autorskie: Zawartość prezentacji oraz sposób przekazywania informacji w formie audio i wideo jest objęta prawami autorskimi. Wszelkie kopiowanie, nagrywanie i powielanie materiałów bez zgody autora zabronione.

Webinar współorganizowany wraz z grupą Edukacja dla Dostępności (EdD)

Logotyp Edukacja dla Dostępności
Scroll to Top