Webinar 8 DDC

Popularne narzędzia a samoocena dostępności cyfrowej strony www

Zaproszenie na Webinar 8 DDC 6 lipca 2020

Krótkie wprowadzenie do tematyki webinaru

Termin: wykład otwarty odbędzie się 6 lipca 2020r. (poniedziałek) w godzinach od 17:00 do 18:00

Cel: zaznajomienie z popularnymi narzędziami (walidacja automatyczna) używanymi do analizy dostępności strony www.  Ponadto uczestnicy zapoznają się wymogami Ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych z 4 kwietnia 2019 r. w związku z wymogiem projektowania dostępnych stron www i aplikacji mobilnych. 

Dla kogo: każda osoba zainteresowana problematyką poprawnego przygotowania materiałów cyfrowych, stron internetowych oraz elementów multimedialnych zgodnie z zasadą dobrych praktyk

Tematyka:

  • podstawowe techniki doradcze (zalecane przez Konsorcjum W3C)  
  • zestaw narzędzi stosowanych do walidacji automatycznej strony www, m.in. WAVE, ARC Toolkit, ANDI, Siteimprove, EIII, itp.
  • metoda przeprowadzenia badania dostępności cyfrowej strony www
  • praktyczne poradniki dla webmastera, redaktora strony, audytora 

Logowanie:

Link do logowania do webinaru na komunikatorze ZOOM zostanie udostępniony poniżej w dniu spotkania 6 lipca 2020r. o godzinie 16:30.  Wejście do pokoju od 16:50.

Prawa autorskie: Zawartość prezentacji oraz sposób przekazywania informacji w formie audio i wideo jest objęta prawami autorskimi. Wszelkie kopiowanie, nagrywanie i powielanie materiałów bez zgody autora zabronione.

Webinar współorganizowany wraz z grupą Edukacja dla Dostępności (EdD)

Logotyp Edukacja dla Dostępności
Scroll to Top