Webinar 4 DDC

Dostępne elementy multimedialne

Zaproszenie na Webinar 4 DDC

Krótkie wprowadzenie do tematyki webinaru

Termin: wykład otwarty odbędzie się 23 maja 2020r. (sobota) w godzinach od 16:00 do 17:00

Cel: wprowadzeni technik i strategii poprawnego dodawania napisów do filmu, różnica miedzy napisami otwartymi (oc) a napisami zamkniętymi (cc), dodawania transkrypcji oraz audiodeskrypcji. 

Dla kogo: każda osoba zainteresowana problematyką poprawnego przygotowania materiałów cyfrowych, stron internetowych oraz elementów multimedialnych zgodnie z zasadą dobrych praktyk

Tematyka

  • wytyczne WCAG odnoszące się do napisów, transkrypcji i audiodeskrypcji
  • napisy a język migowy
  • narzędzia stosowane w postprodukcji filmowej
  • multimedia a media społecznościowe

Logowanie:

Link do logowania do webinaru na komunikatorze ZOOM zostanie udostępniony poniżej w dniu 23 maja 2020r. o godzinie 15:00. Proszę się logować w godzinach 15:30 – 16:00.

Prawa autorskie: Zawartość prezentacji oraz sposób przekazywania informacji w formie audio i wideo jest objęta prawami autorskimi. Wszelkie kopiowanie, nagrywanie i powielanie materiałów bez zgody autora zabronione.

Webinar współorganizowany wraz z grupą Edukacja dla Dostępności (EdD)

Logotyp Edukacja dla Dostępności
Scroll to Top